Jesteś tutaj

Dziękujemy mediom za promowanie lipy św. Jana Nepomucena!!!

Niebagatelną rolę w zdobyciu tytułu Drzewa Roku 2020 w Polsce przez lipę św. Jana Nepomucena miały media, a szczególnie media regionalne i lokalne. Pierwszym był tygodnik regionalny Korso z Mielca, który swoją relacją z 12 czerwca (nad którą w terenie pracowali zastępca redaktora naczelnego Arkadiusz Łysoń, redaktor naczelny portalu korso.pl – Szymon Burek, dziennikarze – Krzysztof Radoń i Marta Warias) umieszczoną na profilu facebookowym przysporzył lipie tyle głosów, że po raz pierwszy objęła prowadzenie w konkursie, była pierwsza na półmetku. Radio Rzeszów, a konkretnie dziennikarka Agnieszka Lipska, przekazała pierwsze informacje na teren całego Podkarpacia – to pozwoliło nam utrzymać dłuższy czas prowadzenie. TVP3 Rzeszów (dziennikarz i prezenter Marcin Pawlak) w audycji porannej zaprezentowała widzom uczestników konkursu z Podkarpacia: jodłę Elżbietę z Mucznego i naszą lipę. Radio Leliwa w osobie dziennikarza Tomasza Łępy, portal internetowy „Hej Mielec” – Marta Badowska i Kacper Strykowski, „W Cieniu Jupiterów” – redaktor Grzegorz Maj i agencja wydawnicza „promocja.mielec.pl” Damiana Gąsiewskiego regularnie przekazywali informacje o konkursie. Nasze posty na facebooku były udostępniane przez liczne grupy związane z powiatem mieleckim, Podkarpaciem, a nawet całą Polską.

Ostatni akcent naszej akcji pod lipą św. Jana Nepomucena, tj. poezja Jana Kochanowskiego, Marii Konopnickiej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej oraz duleckich twórców na temat lipy na długo pozostaną w naszej pamięci. Bardzo prawdopodobne, że kapitalna promocja tego wydarzenia przez media zadecydowała o kolejnym objęciu przez lipę prowadzenia – rano w ostatnim dniu konkursu.

Relację z wydarzenia można było znaleźć w mediach: Program I Polskiego Radia (reporter Patryk Michalski), TVP3 i Radio Rzeszów (Dawid Osysko i Iwona Piętak) , Tygodnik Regionalny Korso , Radio RDN Małopolska, Radio Leliwa, Portal internetowy „Hej Mielec” i wielu innych. Portal internetowy „W Cieniu Jupiterów” opublikował bardzo ciekawy materiał filmowy w serwisie youtube. Było jeszcze wiele różnych relacji z mediów, do których bezpośrednio nie dotarliśmy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy przy promowaniu lipy św. Jana Nepomucena na Drzewo Europy, tu już w lutym przyszłego roku.

Hubert Sobiczewski

Polski