Jesteś tutaj

Wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej Drzewem Europy 2021”

Wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej Drzewem Europy 2021” odbyło się 24 lutego 2021 roku.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi podsumowanie konkursu zostało ograniczone do organizatorów i fundatorów nagród, brakowało na nim publiczności. Marzeniem organizatorów jest, aby wszyscy zaangażowani w promowanie Lipy św. Jana Nepomucena mogli się pod nią spotkać, w lipcu bieżącego roku, na wspólnej imprezie. Czy to będzie możliwe? Czas pokaże.

Konkurs został zorganizowany w celu promocji Lipy św. Jana Nepomucena, która jest polską reprezentantką na arenie europejskiej w Plebiscycie na Drzewo Europy roku 2021 (link do strony konkursu, gdzie można oddać głos: https://www.treeoftheyear.org).

Do organizatorów wpłynęło 480 prac z całej Polski. Po długo trwających obradach komisji wybrano 22 prace, które najbardziej wpisały się w zakładane w regulaminie zasady oceniania.

Organizatorzy serdecznie gratulują zwycięzcom oraz osobom wyróżnionym, a wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom i opiekunom, serdecznie dziękują oraz życzą powodzenia w rozwijaniu plastycznych pasji!

Kilka ciekawostek związanych z konkursem.

Liczba prac przesłanych elektronicznie: 64, tradycyjnie: 416.

Najmłodszy uczestnik: 5 lat, najstarszy: 94 lata.

Prace na konkurs przesłano z 95 miejscowości. Najdalej położona miejscowość, z której wpłynęła praca, to miejscowość Kobylanka w woj. zachodniopomorskim – 561 km w linii prostej. Powierzchnia wszystkich prac wynosi 60 m2. Liczba prac w kategorii I (5–6 lat) – 77. Liczba prac w kategorii II (7–9 lat) – 133. Liczba prac w kategorii III (10–15 lat) – 176. Liczba prac w kategorii IV (16 i więcej lat) – 94.

Na uroczystości wręczenia nagród obecni byli przedstawiciele organizatorów, współorganizatorów, fundatorów nagród i patronów honorowych w osobach:

  1. Maria Napieracz – Radna Województwa Podkarpackiego, reprezentująca Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.
  2. Stanisław Lonczak – Starosta Powiatu Mieleckiego.
  3. Paweł Pazdan – Zastępca Prezydenta Miasta Mielca.
  4. Józef Rybiński – Burmistrz Miasta Radomyśl Wielki.
  5. Karol Blicharz – specjalista z Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska, reprezentujący Nadleśniczego Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska.

Nagrody zostały ufundowane przez współorganizatorów i sponsorów: Lasy Państwowe, Starostę Powiatu Mieleckiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Mielca, Burmistrza Radomyśla Wielkiego, Wydawnictwo Znak, PZL Mielec oraz Narodowe Centrum Kultury.

Polski