Jesteś tutaj

Podpowiadamy jak pozyskać fundusze na działania prośrodowiskowe w regionie

Szanowni Państwo, 

W przypadku zainteresowania instytucji edukacyjnych/placówek kształceniowych, organizacji pozarządowych, grup formalnych i nieformalnych, osób fizycznych dot. realizacji na terenie województwa podkarpackiego programów / projektów współfinansowanych ze środków UE; służymy możliwością konsultacji i pomocą w wdrażaniu projektów prośrodowiskowych i eko-edukacyjnych w regionie. 

Poniżej przedstawiamy kilka programów grantowych z których można skorzystać w przypadku ubiegania się o środki na realizację działań w w/w zakresie.

 

Praktyki we Wspólnotowym Centrum Badawczym (JRC)
Nieodpłatne praktyki przeznaczone dla osób, które chcą zdobyć doświadczenie w pracy naukowej i wcielić w życie wiedzę zdobytą podczas studiów lub pracy zawodowejKomisja Europejska - Wspólne Centrum Badawcze.

Praktyki, staże i wolontariat w Ministerstwie Środowiska
Biuro Finansowe Ministerstwa Środowiska przyjmuje studentów lub absolwentów studiów na trwające trzy miesiące staże, praktyki i wolontariatMinisterstwo Środowiska.

Service Civique - wolontariat we Francji
Rządowy program wolontariatu we Francji, w którym mogą brać udział francuskie organizacje i młode osoby między 16 a 25 rokiem życia z krajów UE/EOG.

Decydujesz, pomagamy
Masz pomysł, jak zmienić świat wokół Ciebie? Weź udział w programie „Decydujesz, pomagamy”, w którym Tesco wesprze inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności.Fundacja Tesco Dzieciom. 

Europejska Nagroda dla Młodzieży
Europejska Nagroda dla Młodzieży promuje innowacyjność w wykorzystaniu nowych technologii, mającą na celu sprostanie najważniejszym współczesnym wyzwaniom społecznym, cywilizacyjnym i kulturowymEuropean Youth Award (EYA).

Granty na współpracę w Regionie Morza Bałtyckiego
Dofinansowanie do projektów partnerskich przyczyniających się do inicjowania i rozszerzania współpracy instytucji i organizacjiInstytut SzwedzkiCzekamy na nowy termin

Nagroda Światowego Szczytu Młodzieży
Nagroda Światowego Szczytu Młodzieży promuje: innowacyjność w wykorzystaniu nowych technologii, mającą na celu sprostanie najważniejszym współczesnym wyzwaniom społecznym, cywilizacyjnym i kulturowymWSYA United Nationals.

Po stronie natury – konkurs grantowy
Granty na dofinansowanie inicjatyw lokalnych na rzecz natury - projektów ekologicznych realizowanych przez szkoły, instytucje smorządowe i organizacje pozarządoweFundacja Nasza Ziemia.

Razem dla klimatu - konkurs grantowy
Dofinansowanie działań edukacyjnych oraz inwestycji z elementem edukacyjno-informacyjnym, związanych z adaptacją do zmian klimatu, podejmowanych przez instytucje i organizacje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Wszelkie zapytania prosimy kierować mailowo za pośrednictwem formularza "napisz do nas"- dostępnego na naszej stronie. 

Polski