Jesteś tutaj

Konkurs "ENERGIA Z LASU" rozstrzygnięty

W tym roku kolejny raz ogłoszony został przez Okręg Podkarpacki Ligi Ochrony Przyrody w Rzeszowie konkurs pn. „Energia z lasu”. Skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu całego województwa podkarpackiego. 27 listopada 2023 r. uroczystym wręczeniem nagród zakończyliśmy czwartą jego edycję. 

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza i druga kategoria wiekowa to dzieci z klas 1-3 oraz 4-6. Ich zadaniem było wykonać pracę plastyczną i plakat o tematyce związanej z tytułem tego konkursu. Młodzież z trzeciej kategorii wiekowej (klasy 7-8) przygotowywała prezentację multimedialną. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła prace w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagrodzono 41 młodych osób, które w urokliwy sposób przedstawiały temat konkursu.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekologicznej, kształtowanie postaw proekologicznych, przybliżenie wielofunkcyjności ekosystemu leśnego jako źródła zrównoważonej energii oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Kolbuszowa. Cała sala edukacyjna wypełniona była dziećmi, nauczycielami i rodzicami. Świadczy to o bardzo dużym zainteresowaniu naszym konkursem, za co bardzo dziękujemy!

Konkurs nasz realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PGE. W imieniu wszystkich nagrodzonych pragniemy serdecznie podziękować za możliwość popularyzacji wiedzy leśnej i rozwijanie plastycznych talentów wśród najmłodszych mieszkańców Podkarpacia.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!!! Przed nami w przyszłym roku zapewne kolejna, 5. edycja tego konkursu.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych w załączniku poniżej.

 

Polski